Šachový kroužek

Online školení trenérů 4. třídy, odkaz na www. ...

Tréninkové materiály na YouTube, odkaz na www. ... , a na webu ŠSČR, odkaz na www. ...

   Chtěl bych oslovit všechny zájemce, ohledně šachovýho kroužku. Co to vlastně jsou šachy? Šachy jsou deskovou hrou pro dva hráče. Každý z hráčů má k dispozici 16 herních figurek. Celkem je 6 druhů figurek. Figurky hráčů se liší v barvě. Jeden hraje s bílými, druhý s černými. Vítězství je dosaženo tak, že napadnete soupeřova krále tak, aby to soupeř nemohl žádným způsobem odvrátit.
Kroužek by se konal každý druhý a čvrtý týden v měsíci v kavárně Kotva na Lidické (kino Kotva České Budějovice), dle domluvy přes facebook nebo telefonicky (za účasti min. 5 lidí) v průběhu října až května.
  Přihlásit se mohou všichni, kteří si chtějí zahrát nebo se naučit šachy a poznat nové kamarády. Termín přihlášení je možný kdykoliv během celého kalendářního roku. Těšíme se na všechny budoucí zájemce, kteří si přijdou zahrát jen tak pro radost, ale i na ty, kteří se přijdou šachy naučit. Je to překrásná hra, ve které si každý najde to své.

  • Šachový kroužek se bude konat po každém kole 3. divize. Scházet se budeme v kavárně Kotva mezi 15 až 16 hodinou a budeme rozebírat své partie hrané ten den. Případně se mohou probírat pěšcové a věžové koncovky.
  • Dále se bude konat jednou za měsíc v pátek. Zde se budou probírat jen koncovky. Scházet se budeme od 18 hodin v kavárně Kotva.

 Přehled turnajů konaných v sezóně 2018/2019:

  1. 3. Divize Západ, soutěže družstev
  2. Memoriál F. Zabloudila, Rapid turnaj pro všechny hráče (dotace z města Č. B.)
  3. Oddílový přebor, vážné partie, pouze pro členy a příznivce oddílu
  4. Vánoční Olympia blesk, bleskový turnaj (pouze pro členy ŠK Olympia a jejich příznivce)
  5. Černá v Pošumaví, rapidový a bleskový turnaj
   Dne 30.8.2018 jsme se sešli ve Šnytu někdy mezi 17h až 18h, abychom zakončili letní volno a prázdniny. Honza měl ten den zkoušku a zdárně se dostal do posledního ročníku, takže se bude připravovat na bakalářské zkoušku. Jel domu a v pátek jsme poseděli ve Wallclubu. Hodně lidí nemělo čas. Ten den jsem se ještě stavil za kamarádem V. Ilkem. Dobré přátelství se musí udržovat, protože je to velmi hodný člověk. Vyprávěl mi, jak se potkal na chalupě se starým 80 letým pánem Luňáčkem. Nakonec jsme se sešli ve slušné sestavě: Petr Hostaša, duchovní oddílu Ivánek Stropek, uzdravený Jarda Motejzík, bohém Zdeněk Pumpr, ajzboňák Dan Rytíř, mistr Vláďa Bosák. Léto bylo parné, Lipno povedené a též jsme se ctí zakončili období odpočinku. Sezona již klepe na dveře :) . Foto

   Dne 20.7.2018 se konal bleskový turnaj. Tak včera jsme se sešli v Café Hostel a oslavili jsme tak Mezinárodní den šachu. Sešli jsme se v hojném počtu a to s Jirkou, Honzou, Zdeňkem, Jarouškem, Ivánkem, Thomasem. Takže super páteční večer. Někteří si dali svůj turnájek. Jinak se konal bleskový turnaj, který byl silně obsazený. Ze 14 hráčů na krásném 4. místě od nás skončil Honza Motalík. Za celý oddíl mu blahopřeji  . Super lidi a super zábava. Děkuji Petrovi Svobodovi za organizace turnaje a Milanovi Durchanovi za materiální podporu. Jinak jsme udělali několik fotek a účastníme se foto soutěže. Věřím, že některá fotka bude vítězná. Šachu zdar. 

Foto

Napsali o nás:

Napsal: Ivan Stropek

  Zatímco uvnitř probíhal turnaj bleskovek, zahráli jsme si na ulici ve třech turnájek v tempu 10m.+10s. (delay). První část přinesla jednu výhru a jednu prohru každému, v odvetách opačnými barvami už se rozhodlo. Začali jsme společně s prvním kolem bleskovek a poslední partie skončila v průběhu kola devátého.
SIMJHTbodypořadí
Stropek IvanX01113první
Motejzík Jaroslav10X012druhý
Hansen Thomas0010X1třetí

Foto

😝